Bogate w wrażenia Mikołajki 2017 Świetliczan 

Już od rana 6 grudnia panowała radosna atmosfera w świetlicy szkolnej. Dzieci z zainteresowaniem pytały o to co się wydarzy dziś w świetlicy. Przeczuwały, że będzie to inny dzień niż wszystkie. I nie myliły się. Najpierw grupa uczniów wybrała się pod opieką wychowawców: Justyny Klimek i Joanny Roszak do Biblioteki Miejskiej w Iławie na spotkanie ze Św. Mikołajem, któremu towarzyszyły zabawy, konkursy i wspólne śpiewanie kolęd.

Następnie kolejna grupa świetliczan udała się na plac przed ratusz, by tam stało się zadość, jednej z przedświątecznych tradycji miejskich. Gdzie co roku 6 grudnia przedstawiciele władz miejskich wraz z najmłodszymi mieszkańcami – dziećmi z iławskich szkół i przedszkoli z opiekunami – wspólnie ubierają choinkę i śpiewają kolędy.

Po powrocie do szkoły kolejna niespodzianka czekała już na uczniów świetlicy szkolnej. Osobiście zawitał do nas Św. Mikołaj. Przybył do nas z dalekiej Laponii, miał wiele pytań do dzieci oraz wysłuchał cierpliwie życzeń najmłodszych. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy, za co szczodry gość podziękował wspaniałymi prezentami i słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy serdecznie Mikołajowi za nowe, bardzo ciekawe gry, które z pewnością nie raz umilą nam wspólne spędzanie czasu w naszej świetlicy.          

                                                                                                        Justyna Klimek

zobacz zdjęcia