Pasowanie na Świetliczanina

 

            Z końcem listopada – 28.11.17 - miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie w naszej świetlicy – Pasowanie na Świetliczanina. Uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie uroczyście przyjęci do braci świetlicowej.

Pod okiem wychowawców pierwszoklasiści sumiennie przygotowali część artystyczną. Następnie poddawani byli kolejnym testom wiedzy i odwagi oraz integrowali się podczas zabawy. Dzieci chętnie odgadywały zagadki, następnie poddawane próbie "łamania języka" doskonale radziły sobie z wymową trudnych wyrazów takich jak: chrząszcz, źdźbło, szosa.

W kolejnym etapie wspólnej zabawy wykazywały się wytrzymałością w próbie smaku, zachowując  uśmiech podczas kosztowania cytryny. Czas pasowania uprzyjemniła zabawa przy muzyce z balonami. Następnie uczniowie zaangażowani byli w przebijanie balonów, w których ukryte pytania, dotyczące Regulaminu Świetlicy dzieci, odczytywały z pomocą pani Dyrektor Barbary Żuchowskiej. Po zabawie nastał czas na Uroczyste Pasowanie symbolicznym ołówkiem z rąk pani kierownik świetlicy - Marii Marciniak. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali wraz z życzeniami wielu sukcesów w nauce, pamiątkowe kotyliony. Na koniec dzieci pięknie zatańczyły i zaśpiewały piosenkę, a ich występ został ciepło przyjęty przez wszystkich przybyłych gości.

Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Wspólna zabawa dostarczyła nowym świetliczanom wielu miłych i ciekawych wrażeń. Trud i zaangażowanie najmłodszych oraz wychowawców w przygotowanie  uroczystości pochwaliła i doceniła Pani Dyrektor, za co serdecznie dziękujemy ; ) . 

Do grona świetliczan przybyło niespełna 40 nowych uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Wszystkim życzymy samych radosnych, owocnych i bogatych w nowe doświadczenia dni w naszej świetlicy oraz szkole.

                                                                                                                                  Magdalena Pernak

 zobacz zdjęcia