Jesteśmy życzliwi dla innych

W ostatnim tygodniu, oprócz uroczystego przyjęcia uczniów klas pierwszych do grona świetliczan, w świetlicy szkolnej obchodziliśmy jeszcze dwa szczególne dni. Wtorek, 20 listopada był dniem poświęconym prawom dziecka. Uczniowie dowiedzieli się czym jest prawo oraz jakie mają prawa, a część z nich wykonała pracę plastyczną ilustrującą wybrane przez siebie prawo.

Czytaj więcej: Jesteśmy życzliwi dla innych

Pasowanie na Świetliczanina

 

We wtorek, 20.11.2018 r. obchodziliśmy w świetlicy wielkie święto. Podczas pasowania oficjalnie przyjęliśmy do grona świetliczan uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła kierownik świetlicy – pani Katarzyna Zdziebłowska. Przywitała zaproszonych gości, a wśród nich panią dyrektor Barbarę Żuchowską, obecnych nauczycieli, rodziców oraz pozostałych uczniów.

Czytaj więcej: Pasowanie na Świetliczanina

Bajki

 

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej w minionym tygodniu słuchali bajek czytanych przez wychowawców świetlicy. Świetliczaki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach i ich najciekawszych postaciach. Wykonywały ciekawe prace plastyczne, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po przeczytanym fragmencie książki.

Uczniowie brali udział w konkursie plastycznym, polegającym na zilustrowaniu odczytanej przez wychowawcę baśni Carlo Collodi pt. ,,Pinokio”. Z prac wykonanych przez dzieci wyłoniono trzy pierwsze miejsca w kategorii klasy I, II i III. 

 klasa I c - Alicja Waliszewska

 klasa II b - Marika Kulesza

 klasa III b - Aleksandra Ołdak

Był to czas do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Zobacz zdjęcia

Wychowawcy świetlicy: K. Zdziebłowska, K. Górska, K. Kasak, A. Melka

Wyniki konkursu „100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę”

W świetlicy szkolnej w dniach od 5 do 9 listopada podczas zajęć, uczniowie wykonywali prace plastyczne na konkurs z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 

W konkursie wzięli udział wszyscy chętni wychowankowie świetlicy.

Jury, spośród zakwalifikowanych prac, nagrodziło i wyróżniło te które najpełniej realizują zamysł konkursu i cechują się pomysłowością.

Z ogromną przyjemnością prezentujemy listę nagrodzonych:

I miejsce – Krzysztof Bartkowski z klasy IV e

II miejsce Marika Kulesza z klasy II b

III miejsce Wiktoria Głód z klasy II d

Wyróżnienie:

Maja Cieciuch z klasy III a

Serdecznie gratulujemy autorom nagrodzonych prac. Zobacz zdjęcia

Wychowawcy świetlicy: K. Zdziebłowska, K. Górska, K. Kasak, A. Melka