Dzień Babci i Dziadka

Świetliczanie również pamiętają o Dziadkach, powodów by im dziękować jest mnóstwo. Troska, nieustanna pomoc rodzicom, bezcenne doświadczenie, opieka nad wnukami, opowieści rodzinne, nauka jedynej prawdziwej historii, przekazywanie tradycji oraz wpajanie zasad moralnych to tylko niektóre powody by okazywać wdzięczność i szacunek każdego dnia naszym kochanym seniorom.

Uczniowie podczas zajęć w świetlicy chętnie opowiadali o swoich Dziadkach, namalowali ich portrety, które następnie wyeksponowano na szkolnej gazetce.

Drodzy Dziadkowie życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia oraz długich lat życia wypełnionych radością, szacunkiem i życzliwością.  

 

                                                                                                                  Justyna Klimek

galeria

 

Z okazji WALENTYNEK…

Walentynki dla świetliczan SP nr 3 w Iławie to doskonała okazja, pretekst do plastyczno technicznych kreacji. 14 lutego to dzień nie tylko zakochanych, to również święto, w którym okazujemy uczucia bliskim, radość, wdzięczność  i szacunek, że są z nami.

W ogłoszonym z okazji „Walentynek” konkursie plastycznym wzięło udział liczne grono uczniów naszej świetlicy. Prace wyróżnione wyeksponowano na gazetce świetlicowej, a dziewięcioro uczniów otrzymało w nagrodę drobne upominki. Na szczególne wyróżnienie zasługują jednak Ci, którzy nie przepadają za formą plastyczną wyrażania siebie, a mimo to wykazali się talentem. Wniosek z tego płynie następujący: warto próbować, szlifować umiejętności swoje, bo nigdy nie wiadomo, w jakiej dziedzinie odkryjemy talent.

W konkursie opowiednio miejsca zajęli:

1.      Filip Szewczyk – kl. IIId

2.      Maja Cieciuch – kl.IIa

3.      Zuzanna Treder – kl Ic  

4.      Oliwia Otręba – kl. IVb

5.      Vivien Świst – kl. IIIi

6.      Oliwier Szkamelski – kl. IIIi

7.      Michalina Bodnar – kl. IIIh

8.      Marika Kulesza – kl. Ib

9.      Alicja Kwiatkowska – kl. IIIh

Wszystkim atorom pięknych prac serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych świetlicowych konkursach ; )

                                                                                                                                    Justyna Klimek

galeria

Zbiórka darów dla Domu Dziecka w Pacółtowie

W świetlicy szkolnej chcielibyśmy uczyć dzieci odpowiedzialności, poczucia troski za los innych oraz bezinteresownej pomocy będącym w potrzebie. Nie jest istotą rzeczy, czy jest to koleżeńska pomoc podczas odrabiania pracy domowej w świetlicy, czy zbiórka karmy dla lokalnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, tylko inicjowanie, rozwijanie empatii i chęci pomocy innym.

Z inicjatywy świetliczan, przy wsparciu wychowawców oraz przy zaangażowaniu klas IV-VI (pod opieką p. Kamili Makoś) od 04.12.2017 do 16.01.2018 miała miejsce już poraz trzeci w naszej szkole, zbiórka darów dla Domu Dziecka w Pacółtowie.  W tym roku zwróciliśmy się z prośbą do dyrektor placówki – pani Małgorzaty Wojnarowicz o podpowiedź, która pomogła nam i ukierunkowała naszą docelową zbiórkę.

Czytaj więcej: Zbiórka darów dla Domu Dziecka w Pacółtowie

Białe szaleństwo.

Długo wyczekiwany przez wszystkich śnieg  w końcu się pojawił. Korzystając z ostatnich dni w szkole przed zimowymi feriami mieliśmy okazję pobawić się na śniegu. Ciepło ubrani wyszliśmy na boisko szkolne, aby nacieszyć się białym puchem. Nie zabrakło lepienia bałwana, rzucania się śnieżkami oraz konkursu na ulepienie największej kuli. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z naszego zimowego szaleństwa 

galeria

Bałwana dziś lepimy

Bałwana dziś lepimy

bo śniegu wiele jest.

Narty pod pachę wkładamy,

i super miny mamy.

 

Ferie czas zaczynać

dwa tygodnie będą fajnie mijać.

Łyżwy włożymy, koła zatoczymy,

za ręce się złapiemy

i całą drogę przejdziemy.

 

Bezpieczeństwo to podstawa

i twoja zachowana rozwaga.

Bez siniaków wracaj

i się nie przewracaj!!!

 

Wiersz na zajęciach świetlicowych ułożyły pod okiem p.Magdaleny Pernak

Oliwia Ciałek kl. III F

Agata Nowińska kl. III f

Niezwykły GOŚĆ w naszej świetlicy

Nowy rok rozpoczął się dla świetliczan bardzo interesująco. Przy okazji rozmów  o ciekawych zawodach, mieliśmy niezwykłą możliwość poznać jeden z nich - zawód marynarza. Odwiedził nas niezwykły gość, który w nietuzinkowy, wręcz zapierający dech      w piersi sposób, opowiadał o swojej pracy. Absolwent Akademii Morskiej w Szczecinie, kapitan największych jednostek pływających po morzach i oceanach na całym świecie, doświadczony człowiek morza - pan kapitan Jacek Jarzębowski, który od 35 lat z pasją uprawia swój zawód. 

Czytaj więcej: Niezwykły GOŚĆ w naszej świetlicy