IV e wśród aniołów, rycerzy i pasterzy…

…czyli opis artystycznych dokonań pradziadka przez klasę prawnuczka

 

Iławska galeria  SART  zaprasza  na wystawy  w wybrane dni tygodnia. W poniedziałek otwiera podwoje jedynie dla specjalnych gości. Tak było i w dniu 11 lutego. A tymi  wyróżnionymi widzami byli uczniowie klasy IVe , z wychowawczynią , panią Aliną Jasińską oraz polonistką, panią Barbarą Flis-Pachocką. Powodem tego wyróżnienia były koligacje rodzinne  Mikołaja, ucznia klasy IVe z artystą prezentującym swoje prace, panem Józefem Kuleszą. Mikołaj to prawnuczek pana Józefa, wnuk pana Jana i syn pana Marka… .

Czytaj więcej: IV e wśród aniołów, rycerzy i pasterzy…

Uwaga rodzice uczniów klas VIII !

 

Uwaga rodzice uczniów klas  VIII ! 

11 marca 2019 r. o godzinie 17.15

w Szkole Podstawowej nr 5 w Iławie odbędzie się

spotkanie rodziców uczniów klas VIII
z przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Olsztynie
. 

Tematem spotkania będzie rekrutacja

uczniów klas VIII do szkół średnich.

 

S.O.S. dla Agi

Kochani! Nasza Koleżanka Agnieszka walczy z bezwzględnym przeciwnikiem. Nie pozwólmy, aby okazał się silniejszy od niej. Chcąc jej pomóc organizujemy festyn w Szkole Podstawowej nr 3 w Iławie, z licznymi aukcjami i atrakcjami. Na naszej stronie przedstawimy fanty, które można będzie wylicytować w trakcie festynu. Zapraszamy Was z Rodzinami i Przyjaciółmi! Bądźmy tego dnia razem. Razem dla Agnieszki!

Konkurs plastyczny

TRZYMAJ FORMĘ -  ŻYJ ZDROWO!

dla uczniów klas IV, V, VI, VII, VIII

Cele konkursu:

 

·      zachęcenie uczniów do przygotowania pracy plastycznej/plakatu promującego, aktywność fizyczną i zdrowy styl życia w szkole, domu i środowisku,

·      wzmocnienie zaangażowania uczniów w działania programu „Trzymaj formę”,

·      rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.

 

Konkurs obejmuje tematykę zdrowego stylu życia w aspekcie:


→ zdrowego odżywiania i zbilansowanej diety,
→ aktywności fizycznej.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny

Spełniamy marzenie Mariki

Marika z Drzycimia, która od dwóch lat choruje na białaczkę, miała jedno marzenie - chciała dostać dużo kartek na swoje szóste urodziny. Klasa VIIe pomogła jej spełnić to marzenie.

Bal karnawałowy I-III

W piątek 18 stycznia tuż przed feriami, zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas I-III mieli swój doroczny bal karnawałowy. Na wystarczająco dużej, aby dać szansę każdemu na swobodną zabawę,  przestrzeni miejskiej hali przez 3 godziny „szalały” królewny, wróżki, policjanci, strażacy, i wiele innych bajkowych postaci, wśród których z trudnością można było rozpoznać naszych uczniów. Zabawy, pląsy i układy taneczne prowadzone były przez profesjonalnych animatorów z Olsztyna. A oto jak bawiły się nasze dzieci. Zobacz zdjécia

Cztery Pory Roku - Zima

W związku z wydarzeniami w kraju dyrektor szkoły oraz organizatorzy imprezy integracyjnej Cztery Pory Roku - Zima podjęli decyzję o zmianie jej terminu. Informacja o nowej dacie imprezy zostanie wkrótce podana na stronie internetowej szkoły.

Cztery Pory Roku - Zima

16.01 (środa) zapraszamy uczniów klas integracyjnych IV - VIII na trzecią z rzędu imprezę z serii „Cztery pory roku” – Zima. Podczas spotkania będziemy przeprowadzać doświadczenia fizyczne związane z zimą, rozwiązywać krzyżówki, uczestniczyć w zabawach ruchowych, tworzyć farbami pejzaże zimowe oraz wykonywać wiele innych kreatywnych zabaw. Tego dnia chcielibyśmy znieść wszystkie granice i stworzyć miłą atmosferę dla wszystkich uczestników. Prosimy o zabranie pędzli do malowania farbami, nadmuchanych białych balonów oraz niebiesko-białych strojów i fantastycznych nastrojów…Czekamy na was w środę!

Organizatorzy

Finał akcji „Najdłuższy Łańcuch Choinkowy”

1111 m! Aż tyle metrów miał łańcuch choinkowy powstały z inicjatywy rodziców naszych uczniów. Łańcuch powstawał sukcesywnie podczas zajęć w świetlicy szkolnej od końca listopada bieżącego roku. Tworzyli go też uczniowie naszej szkoły podczas lekcji godzin wychowawczych, a uczniowie klas I – III podarowali nam swoje klasowe łańcuchy powstałe w trakcie zabawy mikołajkowej. Nasz łańcuch nie mierzyłby aż tyle metrów, gdyby nie wspaniali rodzice naszych uczniów, którzy wykonywali i przynosili gotowe łańcuchy do świetlicy szkolnej.

Czytaj więcej: Finał akcji „Najdłuższy Łańcuch Choinkowy”

Podkategorie