MAJ MIESIĄCEM POŚWIĘCONYM MARYI

Uczniowie naszej szkoły wykonali własnoręcznie kapliczki maryjne ku czci Matce Bożej. Wystawione prace wykonali w domu, z pomocą rodziców lub rodzeństwa. Autorzy prac włożyli w swoje dzieła wiele serca i wysiłku. Wystawę można oglądać na parterze w głównym holu szkoły. Celem wystawy jest zachęcenie uczniów do udziału w nabożeństwach majowych. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest katechetka Monika Krzywkowska. Więcej zdjęć

Dzień piegów

Galeria zdjęć

W naszej szkole w piątek był wyjątkowy dzień: dzień piegów. Na korytarzach szkolnych podczas przerw można było spotkać piegowatych uczniów i nie tylko... . Były piegi wesołe i kolorowe. BRAWO WY!

Poczet Sztandarowy

 

W dniach 3.05. - Uroczystość Konstytucji 3 Maja, 8.05. - Uroczystość Dnia Zwycięstwa oraz 10.05. - Uroczystość Nadania Sztandaru SP5 w Iławie, nasz poczet sztandarowy dzielnie reprezentował naszą szkołę. Brawo! Jesteśmy z nich BARDZO DUMNI! Więcej zdjęć

Joanna Kopańska

Informacja dla uczniów klasy VI B i VI E

Dyrektor szkoły informuje, że zgodnie z Uchwałą Nr VII/83/19 Rady Miejskiej w Iławie, wskazuje się uczniom oddziałów B i  E obecnej klasy VI SP Nr 3 w Iławie, jako miejsce realizacji obowiązku szkolnego od klasy VII do klasy VIII w latach szkolnych 2019 / 2020 - 2020 / 2021, SP Nr 1 w Iławie.
Przeniesienie uczniów następuje z dniem 1 września 2019 r., a uczniowie ci rozpoczynają naukę w klasie VII w roku szkolnym 2019 / 2020.

Sprzątaliśmy miejskie plaże

 

W słoneczne wczesne popołudnie 25 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy VIa pod opieką nauczycielek z SP3 w Iławie wraz z ratownikami iławskiego WOPR-u wybrali się na miejskie plaże, by posprzątać je przed nadchodzącym sezonem. To, co znaleźli, przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Na jednej z plaż spotkali niemieckiego wędkarza, który wyraził ogromny podziw ich ekologicznej inicjatywy.

Pamiętajmy, by w czasie wypoczynku dbać o środowisko.

FOTO 

 

 

Szkolny Konkurs Recytatorski Klas I – III

 

2 kwietnia 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I – III.
W tym corocznym święcie poezji dziecięcej wzięło udział  20 uczniów, po dwóch z każdej klasy. Uczestnicy zaprezentowali wiersze swoich ulubionych poetów: Doroty Gellner,
Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Agnieszki Frączek, Ludwika Jerzego Kerna i wielu innych.  Występom dzieci przysłuchiwali się i kibicowali zaproszeni rodzice i goście.
             Recytację uczniów oceniało jury w składzie: zastępca dyrektora szkoły – p. Danuta Wagner oraz panie: Edyta Komsta, Jolanta Chalińska, Elżbieta Kozibska i Joanna Dombek, która poprowadziła konkurs. Przy ocenie dziecięcych prezentacji komisja konkursowa brała
pod uwagę następujące kryteria:  dobór repertuaru do wieku i osobowości dziecka, interpretację i estetykę mówienia oraz ogólny wyraz artystyczny. 
Oto laureaci konkursu i utwory, które zaprezentowali:

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Recytatorski Klas I – III

Drzwi otwarte w "trójce".

 

GALERIA

Dnia 27 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Iławie odbył się dzień otwarty. Zaproszono na niego rodziców z dziećmi przedszkolnymi, które od września rozpoczną edukację w szkole podstawowej. Przybyłych w sali gimnastycznej powitała pani dyrektor Barbara Żuchowska i zaprosiła do obejrzenia krótkiego programu artystycznego oraz zwiedzania szkoły.

Czytaj więcej: Drzwi otwarte w "trójce".

Kiermasz ozdób świątecznych

   

Dn. 27.03.2019 r. w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób wiosenno-wielkanocnych z okazji DNI OTWARTYCH SZKOŁY. Sprzedawane były ręcznie robione prace uczestników kółka misyjnego „Mali misjonarze”: koszyczki, zajączki, kurki, kartki, baranki oraz wiele innych ozdób świątecznych. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na cele religijne naszej szkoły. Inicjatorem tego przedsięwzięcia była Monika Krzywkowska, nauczyciel religii.

II edycja konkursu na POWITANIE WIOSNY

Uczniowie naszej szkoły i nauczyciele bardzo chętnie wzięli udział w drugiej już edycji
KONKURSU NA NAJCIEKAWSZE WIOSENNE DRZWI DO SAL LEKCYJNYCH I NIE TYLKO”.
Od razu czuć było wiosnę!!!! Widać duży wkład pracy
 i zaangażowanie. Nie zabrakło ciekawych pomysłów. Jury miało problem. Dlatego wszystkie klasy, które brały udział otrzymały nagrodę: klasy I – III- słodycze, a klasy IV – VIII – vouchery na: Dzień bez pracy domowej i Dzień bez odpowiedzi ustnej.
Wyróżnienia otrzymują klasy: sale 106, 202, 206, 001 oraz sala Świetlicy. Klasy wyróżnionych sal otrzymają grę planszową. Zobacz zdjęcia

GRATULUJEMY!!!!!

Organizacja: Joanna Kopańska

Podkategorie