Dzień Edukacji Narodowej – rok szkolny 2015/2016

zobacz zdjęcia

14 października 2015 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dziecięce Kółko Teatralne „Pierrot” pod opieką pań: Edyty Meredyk-Szczesiak i Doroty Tarasiewicz przygotowało wspólnie z chórem „Tęczowe nutki” program artystyczny. Zaprezentowano go na uroczystym apelu wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły.

Akademię rozpoczął konferansjer, witając wszystkich zgromadzonych gości. Następnie aktorzy zaprezentowali inscenizację pt. „Pani na opak”, która ukazała parodię dnia szkolnego.

Na scenie pojawili się uczniowie. Usiedli w ławkach i czekając na nauczycielkę, narzekali na nią, że jest wymagająca i często zadaje prace domowe. W pewnej chwili do klasy weszła wróżka, która zaproponowała pomoc. Sprawiła, że pani zmieniła się nie do poznania. Nauczycielka weszła do klasy.

Sprawdziła pracę domową i wyraziła niezadowolenie, że uczniowie odrobili ją, marnując kartki w zeszycie i tracąc cenny czas. Pochwaliła natomiast chłopca, który pokazał pustą kartkę. Potem ogłosiła przerwę i zaczęła czytać kolorowe czasopismo. W tym czasie dwóch chłopców wszczęło bójkę. Pani nie zareagowała. Zaniepokojone zachowaniem nauczycielki dzieci podbiegły do niej, przyprowadzając winowajców. Ku zdziwieniu uczniów pani pochwaliła chłopca, który pobił kolegę. Dzieci w tej chwili zrozumiały, jakiej zmiany dokonała wróżka. Natychmiast zapragnęły, by pani była taka, jak przedtem. Nagle ukazała się wróżka i odczarowała nauczycielkę. Wszystko wróciło do normy i było jak dawniej. Potem na scenie pojawili się różni uczniowie: Spóźnialski, Gapa, Rozrabiacz i Piątkowicz. Każdy z nich chwalił się swoimi umiejętnościami. Dialogi uatrakcyjniane były humorystycznymi piosenkami w znakomitym wykonaniu szkolnego chóru „Tęczowe nutki”, który przygotowała pani Alina Jasińska. Przepiękną dekorację zrobiła pani Daniela Ziemacka.

 

W obsadzie przedstawienia znaleźli się:

Julia Szczepańska klasa IVc – konferansjer

Alicja Żubertowska klasa IVb – prowadząca 1

Aleksandra Górska klasa IVb – prowadząca 2

Antoni Woźniak klasa IVb – uczeń 1

Aleksandra Wolska klasa IVb – uczeń 2

Paulina Cichowska klasa IVb – uczeń 3

Patryk Jasiński klasa Va – uczeń 4

Adrianna Niewiadomska klasa Ve – uczeń 5

Alicja Zażdżyk klasa IVb – uczeń 6

Mikołaj Sowa klasa IVb – uczeń 7

Tytus Bortkiewicz klasa IVb – uczeń 8

Oliwia Gurgielewicz klasa IVb – wróżka Luzbajera

Julia Konkol klasa Ve – pani nauczycielka

Michał Dzido klasa IVb – woźny

Zuzanna Kornafel klasa Va – Spóźnialski

Katarzyna Zglińska klasa Ve – Gapa

Piotr Pietrewicz klasa IVb – Rozrabiacz

Hanna Gula klasa Va – Piątkowicz

zobacz zdjęcia