Relacja z wręczenia paczki rodzinie

 

(Paczkę przygotowali uczniowie klas 4-7)  

Wszyscy domownicy w dniu finału czekali na nas w domu. Gdy się zjawiliśmy na dworze było już ciemno. Wszyscy ochoczo pomagali we wnoszeniu wcale nielekkich paczek. Sznurkiem jeden za drugim wnieśliśmy wszystkie paczki do mieszkania. Na stole czekały na nas słodkości i gorąca kawa. Co nie ukrywam bardzo nas ucieszyło trochę podładowaliśmy baterie i zachęciliśmy rodzinę do otwarcia prezentów. Ochoczo zabrała się do tego najmłodsza Magdalena, pomagał jej Mateusz. Rodzice ze starszym bratem spokojnie przyglądali się jak otwierają kolejne pudełka.

Z całego towarzystwa najbardziej wzruszona była mama, co chwile powtarzała nam, że wcale nie spodziewała się takie ilości podarków. Paczki zawierały żywność i środki czystości oraz kilka drobiazgów dla całej rodziny. Pani Edyta i jej mąż bardzo są wdzięczni za taką ilość produktów, które na pewno wystarczą im na pewno na dłuższy czas. Gdy już wszystkie paczki zostały otworzone, emocje troszeczkę opadły wjechała najważniejsza, której młodszy syn Mateusz wcale się nie spodziewał. Nowa rozkładana wersalka do jego pokoju. Zaskoczenie chłopaka bardzo nas rozbawiło padło pytanie a skąd wiedzieliście, jaki kolor pasuje do mojego pokoju. Oczywiście to Magia Paczki, choć wszystkie szczegóły łącznie z rozmiarem i kolorem były dogadane z Panią Edytą dużo wcześniej. W imieniu rodziny dla wszystkich osób, które przyczyniły się do stworzenia dla nich paczki serdeczne życzenia na te Święta Bożego Narodzenia. Niech i wam spełnią się wszystkie marzenia. Pozdrawiamy i ściskamy.

Co chce przekazać wolontariusz?

Najważniejszym prezentem od darczyńcy była wersalka dla Mateusza. Rodzice zgromadzili już kwotę na nową, ale dzięki temu są wstanie przeznaczyć te pieniądze na inne potrzeby.  W paczkach było bardzo dużo żywności i środków czystości, zapasy pozwolą na kolejne oszczędności. Przy tak dużej rodzinie wszystko się przyda i zostanie mądrze wykorzystane. W paczkach znajdowały się również drobne upominki każdy znalazł coś dla siebie. Pani Edyta znalazła fajną książkę. Chłopacy artykuły do golenia. Najmłodsza Magda stwierdziła, że dla niej będą kosmetyki, bo mama to już swoje ma.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Od siebie chciałabym podziękować wszystkim osobą, które przyczyniły się do zgromadzenia paczki dla tak fajnej rodziny, z jaką udało mi się skontaktować. Cieszę się bardzo z tego, że ta rodzina została obdarowana właśnie przez Was. Jesteście wspaniali. Macie dobre serca i bardzo chwali się to, że nie jesteście obojętni na krzywdy ludzi, którzy mieszkają wcale nie tak daleko od was. Życzę wszystkim zdrowych wesołych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieje, że również w przyszłym roku zdecydujecie się na tak wspaniały gest i podarujecie kolej rodzinie trochę ciepła na święta.