Relacja z dnia Św. Patryka :)

Moi drodzy! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dnia 15 marca ubrali się na zielono tak jak prosiliśmy – you’re awesome! : ) Tak jak informowaliśmy, tego dnia mogliście posłuchać na przerwach tradycyjnej, irlandzkiej muzyki – mamy nadzieję, że Wam się spodobała. Chcielibyśmy także podziękować wszystkim uczniom, którzy przygotowali plakaty informacyjne związane z dniem Św. Patryka. Dzięki Wam, wielu uczniów mogło dowiedzieć się czegoś nowego i interesującego. Dziękujemy także wszystkim, którzy postanowili wziąć udział w zabawie związanej z szukaniem poukrywanych po szkole koniczynek. Wyniki tego mini konkursu poniżej:

Czytaj więcej: Relacja z dnia Św. Patryka :)

UWAGA KLASY IV - VIII

Zebranie Samorządu Szkolnego i przedstawicieli Trójek Klasowych odbędzie się 26.03.2019r. (wtorek) o 11.25 w sali 001.

GRATULUJEMY UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY!!!!!

Serdeczne gratulacje dla uczniów klasy IV e, którzy wzięli udział w Rozgrywkach polsko-angielskich w Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie. II miejsce zajęła Julia Markuszewska, III miejsce – Igor Chomka, IV miejsce - Mikołaj Kulesza. Opiekunem uczniów jest pani Hanna Nowicka. 

 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

„TRZYMAJ FORMĘ -  ŻYJ ZDROWO!"

Na początku lutego 2019r. został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny pt. „Trzymaj Formę – Żyj Zdrowo!”. Większość uczniów wykonała pracę w klasie podczas zajęć plastycznych. 15 marca 2019r. organizatorka konkursu pani Anna Barbarska wspólnie z nauczycielką plastyki panią Joanną Sierzputowską dokonały oceny prac konkursowych. Ważne było, aby praca była wykonana zgodnie z podanym tematem, jasna w przekazie, estetyczna i oryginalna.

Czytaj więcej: WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Dzień Św. Patryka

  

Moi drodzy! Z okazji zbliżającego się dnia Św. Patryka zachęcamy Was wszystkich byście w najbliższy piątek (tj. 15 marca) ubrali się całkowicie bądź częściowo na zielono!!! J Tego dnia będziecie mogli posłuchać na przerwach tradycyjnej, irlandzkiej muzyki. Ponadto - dzięki wywieszonym przy wejściu do szkoły pracom Waszych kolegów i koleżanek, będziecie mogli także poczytać o tradycjach oraz historii związanej z dniem Św. Patryka. Dodatkowo, po całej szkole zostaną poukrywane koniczynki z pytaniami dotyczącymi wspomnianego święta jak i Irlandii. Po wykonaniu zadania i udzieleniu odpowiedzi, (podpisane) koniczynki będzie można wrzucić do specjalnie przygotowanego zielonego pudełka, które będzie znajdowało się przy głównym wyjściu ze szkoły. Kto to wie jakie czekają nagrody? 

Zachęcamy do udziału w zabawie J

Żywa lekcja historii

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii. Dla klas IV- VI tematem była  POLSKA SARMACKA - LEGENDA HUSARII. Kolejna nasza podróż w czasie zawiodła nas do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku - Rzeczpospolitej wielu kultur. Na terenie Polski przenikały się i współistniały kultury wschodu i zachodu i te odrębności ukazano uczniom.  Pokazano wojownika pancernego Hetmana Czarnieckiego, ale również żołnierzy autoramentu cudzoziemskiego: muszkietera i pikiniera Karola X Gustawa. Najważniejszym punktem było spotkanie z husarią chlubą oręża polskiego, która swoje największe triumfy święciła w pierwszych trzech dekadach XVII w, a którą do chwały przywrócił król Jana III Sobieskiego. 

Czytaj więcej: Żywa lekcja historii

Dziękujemy

 "Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń... ."

Serdecznie dziękujemy za wielkie serca i pomoc okazaną naszej koleżance Agnieszce... . 

Organizatorzy Festynu Charytatywnego "SOS dla Agnieszki". 

Galeria zdjęć

Podkategorie