Rada Rodziców zaprasza

Rada Rodziców we współpracy z biblioteką szkolną organizuje sprzedaż ręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli od wtorku - 19.12.2017r. na stoisko zorganizowane na holu przy bibliotece. Jednocześnie informujemy, że nadal można przynosić rożnego rodzaju ozdoby świąteczne.

Relacja z wręczenia paczki rodzinie

 

(Paczkę przygotowali uczniowie klas 4-7)  

Wszyscy domownicy w dniu finału czekali na nas w domu. Gdy się zjawiliśmy na dworze było już ciemno. Wszyscy ochoczo pomagali we wnoszeniu wcale nielekkich paczek. Sznurkiem jeden za drugim wnieśliśmy wszystkie paczki do mieszkania. Na stole czekały na nas słodkości i gorąca kawa. Co nie ukrywam bardzo nas ucieszyło trochę podładowaliśmy baterie i zachęciliśmy rodzinę do otwarcia prezentów. Ochoczo zabrała się do tego najmłodsza Magdalena, pomagał jej Mateusz. Rodzice ze starszym bratem spokojnie przyglądali się jak otwierają kolejne pudełka Z całego towarzystwa najbardziej wzruszona była mama, co chwile powtarzała nam, że wcale nie spodziewała się takie ilości podarków. Paczki zawierały żywność i środki czystości oraz kilka drobiazgów dla całej rodziny. Pani Edyta i jej mąż bardzo są wdzięczni za taką ilość produktów, które na pewno wystarczą im na pewno na dłuższy czas. Gdy już wszystkie paczki zostały otworzone, emocje troszeczkę opadły wjechała najważniejsza, której młodszy syn Mateusz wcale się nie spodziewał. Nowa rozkładana wersalka do jego pokoju. Zaskoczenie chłopaka bardzo nas rozbawiło padło pytanie a skąd wiedzieliście, jaki kolor pasuje do mojego pokoju. Oczywiście to Magia Paczki, choć wszystkie szczegóły łącznie z rozmiarem i kolorem były dogadane z Panią Edytą dużo wcześniej. W imieniu rodziny dla wszystkich osób, które przyczyniły się do stworzenia dla nich paczki serdeczne życzenia na te Święta Bożego Narodzenia. Niech i wam spełnią się wszystkie marzenia. Pozdrawiamy i ściskamy.

Co chce przekazać wolontariusz?

Najważniejszym prezentem od darczyńcy była wersalka dla Mateusza. Rodzice zgromadzili już kwotę na nową, ale dzięki temu są wstanie przeznaczyć te pieniądze na inne potrzeby.  W paczkach było bardzo dużo żywności i środków czystości, zapasy pozwolą na kolejne oszczędności. Przy tak dużej rodzinie wszystko się przyda i zostanie mądrze wykorzystane. W paczkach znajdowały się również drobne upominki każdy znalazł coś dla siebie. Pani Edyta znalazła fajną książkę. Chłopacy artykuły do golenia. Najmłodsza Magda stwierdziła, że dla niej będą kosmetyki, bo mama to już swoje ma.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Od siebie chciałabym podziękować wszystkim osobą, które przyczyniły się do zgromadzenia paczki dla tak fajnej rodziny, z jaką udało mi się skontaktować. Cieszę się bardzo z tego, że ta rodzina została obdarowana właśnie przez Was. Jesteście wspaniali. Macie dobre serca i bardzo chwali się to, że nie jesteście obojętni na krzywdy ludzi, którzy mieszkają wcale nie tak daleko od was. Życzę wszystkim zdrowych wesołych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieje, że również w przyszłym roku zdecydujecie się na tak wspaniały gest i podarujecie kolej rodzinie trochę ciepła na święta.

Kreatywnie otulone…

 

Finał akcji artystycznej Knit the City już za nami! Zarówno filary zdobiące wejście do naszej szkoły, jak i drzewa przed Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Iławie zostały otulone w barwne dzianiny. Wszystko dzięki zaangażowaniu wielu uczniów i nauczycieli, którzy od miesiąca dorzucali wełnę do szkolnego koszyka, dziergali podczas przerw i na lekcjach plastyki, a na końcu połączyli wszystko w kolorowy patchwork. Współpraca pomiędzy obiema szkołami przyniosła bardzo ciekawe efekty wizualne. ,,Ciepłe” podziękowania przesyłamy wszystkim, którzy brali udział w tym artystycznym puszczeniu oka do panującej wkoło zimy. Zobacz zdjęcia

Pomysł i wykonanie: Joanna Sierzputowska

Mikołajki w IIIe

    

Z przesłaniem "Wesołych Świąt Bożego Narodzenia", wychowawca Ewa Tomaszewska.

Lekkoatletyka

         

 

Dnia 4 grudnia uczniowie klas III a, III b, III f, III h, III i brali udział w zajęciach sportowych w SP nr 5  ProgramLekkoatletyka dla każdego! Powstał on z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki  jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Program ten pokazuje lekką atletykę jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności. Zasada zespołowości pozwala każdemu dziecku czerpać radość z zabawy, bez presji na indywidualne wyniki.

Pięć klas trzecich rywalizowało w konkurencjach lekkoatletycznych. Po przeprowadzeniu rozgrzewki młodzi zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Zabawa była dla wszystkich wyśmienita, widoczny był wkładany wysiłek na miarę indywidualnych możliwości. Zwyciężyli w tych zawodach wszyscy! Po zakończeniu wspaniałej, pełnej pozytywnych emocji i radości rywalizacji sportowej, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy programu Lekkoatletyka dla każdego!

Jolanta Chalińska                            

Spotkanie z Mikołajem

 

Dnia 6 grudnia uczniowie klas III a i III i wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby spotkać się z Mikołajem, który zgodnie z tradycją odwiedza bibliotekę każdego roku. Do tej wizyty przygotowywali się wcześniej. Pisali listy do Mikołaja, w których wspominali o wymarzonych prezentach oraz  uczyli  się piosenki, która towarzyszyła spotkaniu.

 

 Poprzez białe drogi, z mrozem za pan brat

pędzą nasze sanie szybkie niby wiatr.

Biegnij koniu gniady przez uśpiony las

my wieziemy świerk zielony i śpiewamy tak:

 

 Ref. Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań

co za radość, gdy saniami można jechać w dal

gdy pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań

a przed nami i za nami wiruje tyle gwiazd.

 

Zabawy i konkursy, słodycze i upominki  dostarczyły dzieciom wiele niezapomnianych przeżyć i radości. Teraz z niecierpliwością będą wyczekiwały spełnienia marzeń.

Jolanta Chalińska

Sukces uczennic z klasy VI B

                           

Uczennice naszej szkoły brały udział w XI Otwartych Mistrzostwach Pomorza, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych na ergometrze wioślarskim, które odbyły się w Gdańsku 25 listopada 2017r. Ola Sagan z klasy VI B zdobyła pierwsze miejsce z czasem 2,03 min. Ola Wolska w czasie 2,11 dojechała na miejsce 6. Brawo dziewczyny! Gratulujemy! Więcej zdjęć

Mikołaj w bibliotece

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każde dziecko z prezentów się cieszy….

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Uczniowie klasy III h odwiedzili Bibliotekę Publiczną, gdzie czekał na nich św. Mikołaj. Podczas spotkania dzieci brały udział w różnych konkursach, śpiewały piosenki, tańczyły i co najważniejsze wręczyły Mikołajowi listy, w których napisały o swoich wymarzonych prezentach pod choinkę. Na koniec Mikołaj obdarował dzieci drobnymi upominkami. Wizyta minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym uczniom wiele radości. Zobacz zdjęcia

Magdalena Szczuka

Podkategorie