Świąteczne zadania

W poniedziałek, wtorek i środę w naszej szkole dzieciaki z zapałem wykonywały świąteczne zadania. Najpierw robiły łańcuszek życzliwości zbudowany z dobrych uczynków: losowanych i sumiennie wykonywanych. Trzeba było pomagać sobie nawzajem, być uprzejmym, uśmiechać się częściej, a nawet zrobić swoim domownikom kolację. Spełnianie dobrych uczynków spodobało się, ponieważ szybko ich zabrakło. Powstał bardzo długi łańcuch dobrych uczynków.

Następnego dnia wszyscy starali się wykonać wielką kartkę świąteczną. Jedni rysowali, inni pisali życzenia świąteczne.

W środę było wspólne kolędowanie. Na przerwach śpiewaliśmy kolędy, pastorałki oraz inne piosenki świąteczne. Chętnych nie brakowało. Zobaczcie jak nam poszło. Zobacz zdjęcia

Tekst: Agnieszka Góralska

Klasowy koncert kolęd

20 grudnia 2016 roku odbył się klasowy Koncert Kolęd wykonany przez uczniów klasy II g pod opieką wychowawczyni Anny Łazarewicz. Dedykowany był pani dyrektor szkoły Barbarze Żuchowskiej i rodzicom uczniów klasy II g. Najważniejszym celem Koncertu było kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd w okresie Bożego Narodzenia. Uczniowie  zaprezentowali  śpiewająco kolędy, które były wzbogacone recytacją wierszy opisujących  tradycje bożonarodzeniowe. Podczas występu dziewczynki były przebrane za aniołki a chłopcy za pastuszków. Uczniowie w ciekawy i pełen ciepła sposób wprowadzali gości w świąteczny nastrój. Dla dzieci rodzice stanowią najważniejszą publiczność, a zarazem wywołują w nich największą tremę. Wszyscy uczniowie  chcieli wypaść jak najlepiej. Każdy chciał pokazać mamie i tacie, że potrafi zrobić coś dobrze, że zasługuje na ich uwagę i pochwałę. Koncert dostarczył rodzicom wielu wzruszeń, pozwolił oderwać się na chwilę  od codziennego pośpiechu i obowiązków. Publiczność nie kryła swojego podziwu. Nagrodziła wszystkich występujących dużymi brawami.

Niech w każdym polskim domu w okresie Świąt Bożego Narodzenia nie zabraknie tak pięknej tradycji – tradycji śpiewania kolęd!

autor: Anna Łazarewicz

Kiermasz ozdób świątecznych

     

            Na  początku   grudnia  miał miejsce  w  naszej  szkole  kiermasz  rękodzielniczych  ozdób  i  dekoracji  świątecznych,  w  całości   przygotowany i  przeprowadzony  przez  rodziców  uczniów  uczęszczających   do   naszej  szkoły. Inicjatorem  i  pomysłodawcą  akcji  była  Rada  Rodziców  z  jej  przewodniczącym  panem  Tomaszem  Holiczką  na  czele, która na swoim   posiedzeniu  zdecydowała, że  dochód  ze  sprzedaży  w  całości  zostanie  przekazany  na  remont  gabinetu  logopedycznego.

            Do  akcji  ręcznego „produkowania”  ozdób  włączyli   się  rodzice  i  uczniowie  z  wszystkich  klas.  Zebrano  imponującą  ilość  przepięknych  aniołków,  bombek,  choinek,  stroików, lampionów, przy  sprzedaży,  których  przez  trzy  grudniowe dni  od  wczesnych  godzin  rannych  do  późnych  popołudniowych  dyżurowały  panie: Iwona  Stasiorowska, Magdalena  Mówińska,  Katarzyna Stefańska – Górecka, Beata Dembowska, oraz  pan  Tomasz  Holiczko.  Przy  organizacji  kiermaszu  pomagały  również  panie Katarzyna  Woźniak  i  Dorota  Michalewska.

       Dzięki  pracy naszych rodziców udało się zebrać pokaźną kwotę 2 tys.166 zł. Zebrane pieniądze Dyrektor szkoły p. Barbara  Żuchowska spożytkuje na unowocześnienie przez lata niedoinwestowanego gabinetu logopedycznego, dzięki czemu powiększająca  się  z  roku  na  rok, a  w tym  roku  licząca ponad  pięćdziesięcioro  dzieci  grupa  uczniów  wymagających   terapii logopedycznej, będzie   pracować  w  sprzyjających  osiąganiu  pozytywnych  efektów,  warunkach. Dziękujemy!!!!!

Zobacz zdjęcia

Mikołajkowe sukcesy naszych uczniów

 

7 grudnia uczniowie naszej szkoły: Jagoda Woźniak, Kinga i Norbert Nawroccy (pod opieką pani Katarzyny Grabkowskiej), wystartowali w Wojewódzkich Mikołajkowych Zawodach Pływackich, które po raz piąty odbyły się na iławskim basenie. Rywalizację zorganizował Zespół Placówek-Szkolno Wychowawczych z Iławy, a uczestnikami zawodów były dzieciaki z Iławy, Olsztyna, Elbląga i Ostródy. Wszyscy nasi uczniowie wrócili z medalami i uśmiechem na twarzy. Gratulujemy odwagi!

 

 

Kolejnym uczniem naszej szkoły, który osiagnął sukces sportowy jest Hubert Cymański z klasy Vb. Zawodnik Gwardii Olsztyn zdobył złoty medal w kategorii do 40 kg w “Mikołajkowym Turnieju Mistrzostw dzieci w judo”, który odbył się 6 grudnia w Olsztynie. Serdecznie gratulujemy!

Zobacz zdjęcia

5 LAT SZLACHETNEJ PACZKI

To już piąty rok jak wspomagamy ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. I tym razem okazaliśmy wielkie serca. Cała społeczność szkolna: uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice stanęła na wysokości zadania. Obdarowaliśmy dwie rodziny swoją życzliwością i wrażliwością. Daliśmy im nadzieję i wiarę w bezinteresowność ludzi. W ciągu kilku dni uczniowie przynieśli podarunki dla wybranych rodzin, potem z uczennicami klasy 6c przygotowywaliśmy paczki świąteczne. W rezultacie było 30 paczek. Udział w tej akcji to dla nas wszystkich niesamowite przeżycie, które towarzyszy nam co roku. Przez udział w „Szlachetnej Paczce” stajemy się wrażliwsi, solidarniejsi i nastawieni na pomoc innym. Chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do spełnienia marzeń innych ludzi i by mogli przez chwilę czuć się szczęśliwi. Ci którzy pokazali swoje wielkie serca to uczniowie ich rodzice i pracownicy szkoły. Dziękuję pani dyrektor, Barbarze Żuchowskiej, wszystkim wychowawcom za zaangażowanie, pani Agnieszce Góralskiej (opiekunowi samorządu szkolnego) i uczennicom: Oliwii Gęstwickiej, Asi Heyda, Natalii Krupińskiej, Julii Kusyk, Oliwii Laskowskiej, Julii Radtke, Anastazji Sołobodowskiej, Nikoli Sołobodowskiej, Izie Welzant za pomoc przy pakowaniu paczek. Kolejny raz stanęliśmy na wysokości zadania. Brawo!

Koordynator szkolny - Anna Pielecka.

zobacz zdjęcia

Wizyta w teatrze

Dnia 5 grudnia 2016 roku klasy VIb i VIf wybrały się do Teatru im. Aleksandra Sewruka do Elbląga na sztukę „Opowieść wigilijna” na podstawie książki Karola Dickensa. Uczniowie mieli okazję porównać treść lektury ze sztuką teatralną oraz poczuć atmosferę prawdziwego teatru. Przedstawienie bardzo im się podobało m.in. dzięki dynamicznej scenografii i ciekawej grze aktorskiej. Takie sztuki warto oglądać. Uczniowie już dziś planują kolejny wyjazd. Zobacz zdjęcia

Tekst: Edyta Komsta

Spotkanie z Mikołajem

Uczniowie klasy II a 6 grudnia udali się na spotkanie z Mikołajem w Bibliotece Miejskiej. Do tej wizyty przygotowywali się wcześniej. Na zajęciach uczyli się piosenek i wierszy oraz pisali listy do Mikołaja.  Podczas wizyty brali  udział w konkursach i zabawach. Na zakończenie wrzucili listy do wielkiej skrzynki. Teraz z niecierpliwością będą oczekiwać wymarzonych prezentów pod choinką. Wszyscy miło i wesoło spędzili czas i długo jeszcze będą pamiętać to niezwykłe spotkanie.

Wychowawca: Jolanta Chalińska

W KLASIE II A ROZWIJAMY ZAINTERESOWANIA DZIECI Z UDZIAŁEM RODZICÓW

 

„Dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione,

z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach,

potencjalną wybitną inteligencją i zadatkami na

rozwijanie wielkiej twórczości oraz dużym talentem twórczości.

Trzeba stworzyć mu możliwości ich maksymalnego rozwoju.”

 David Lewis

Na początku roku szkolnego przedstawiłam rodzicom klasy II a pomysł, by aktywnie włączyli się w edukację i wychowanie swoich pociech. Pierwsze spotkanie miało charakter czytelniczy. Pani Agnieszka Osmańska przyniosła na zajęcia ulubione książki i zeszyt, w którym zapisywała swoje pierwsze wiersze. Zwróciła uwagę dzieci na to, że czytanie uczy myślenia, rozwija umiejętność wysławiania się, pobudza wyobraźnię i wyrabia cierpliwość. Dzieci po zajęciach udały się do biblioteki szkolnej. 

Kolejne spotkanie odbyło się z panią Katarzyną Zielińską. Pani Kasia posiada niezwykłe zdolności plastyczne. Dzięki jej wskazówkom nauczyliśmy się robić z masy solnej przepiękne anioły, które będą prezentem lub ozdobą choinki. Dzięki tak owocnej współpracy rodziców dzieci w ciekawy sposób mogły zdobyć nową wiedzę i umiejętności. W dalszym ciągu rodzice z chęcią będą dzielić się swoimi zainteresowaniami i doświadczeniem, ucząc nas także szczerej radości dzielenia się z innymi. 

Wychowawca: Jolanta Chalińska

Mikołajowo w trójce

Wczoraj w szkole było wesoło, naprawdę Mikołajowo!

Bo 6 grudnia świętowaliśmy i Świąt atmosferę czujemy.

Mikołaj rozdawał cukierki, a Śnieżynki uśmiechy od ręki.

A w szatni kiermasz wspaniały, zdolne mamy uszykowały.

Za to w świetlicy, nie wiem czy wiecie, co chwilę pyszne ciasteczka się piecze!

I tak świątecznie jest i miło, jakby jutro żadnych kartkówek nie było…zobacz zdjęcia

Tekst: Agnieszka Góralska

Niebieściaki–debeściaki!

Pod takim hasłem upłynął nam pierwszy piątek grudnia. Zrobiło się zimowo, więc i my podążamy za chłodną modą. Wszystko co niebieskie było mile widziane. Do twarzy nam w kolorze nieba? Zobacz zdjęcia

Tekst: Agnieszka Góralska

Szkocki gość na bis

Zgodnie z obietnicą zaprzyjaźniony Pan Szkot (oficjalnie Phil Steward) odwiedził naszą szkołę ponownie. Tym razem gościł w klasie Vb. Miał zamiar opowiedzieć uczniom o Andrzejkach w Szkocji, ponieważ to wielkie święto ich patrona. Ale Pan Szkot nie przewidział, ile pytań będą miały ciekawskie dzieciaki. Nie wystarczyło czasu by odpowiedzieć na wszystkie, ale za to prawie wszyscy mieli okazję pogadać po angielsku i przekonać się, że warto znać ten język. Czekamy na kolejna wizytę w grudniu. Pan Szkot poprosił o przedstawienie  mu ciekawostek o Polsce. Ciekawe jak sobie poradzą uczniowie z tym zadaniem… więcej zdjęć 

Tekst: Agnieszka Góralska